10 نکته کلیدی زندگی سردار آزمون از دید روزنامه دیلی‌استار

تاریخ ۱۳۹۵/۸/۲۲ ۲۰:۰۰:۰۰ | عنوان: Ù†Ø´Ø±ÙŠØ§Øª

تنها کافی بود مجله ای معتبر همچون گاردین از ابراز علاقه باشگاه لیورپول به مهاجم تیم ملی ایران پرده بردارد تا این بازیکن به سوژه اصلی رسانه های مطرح جزیره تبدیل شود.

به نقل از "ورزش سه"، خبر منتشر شده از سوی گاردین مبنی بر این که باشگاه لیورپول علاقه دارد تا سردار آزمون را از باشگاه روستوف در روسیه خریداری و به صف مهاجمانش در ژانویه اضافه کند باعث شد تا روزنامه دیلی استار با هجمه به راه افتاده در میان کمپین های حمایتی از این پروسه در بین طرفداران این باشگاه محبوب بندر لیورپول ابعاد تازه ای از زندگی مهاجم ایرانی را بررسی کند.

نویسنده روزنامه دیلی استار در گزارشی به بررسی ابعاد زندگی اجتماعی و ورزشی مهاجم ایرانی روستوف پرداخت و 10 نکته کلیدی از زندگی ورزشی سردار را بررسی کرد تا میزان شناخت طرفداران فوتبال در جزیره به خصوص طرفداران لیورپول از این بازیکن بیشتر از قبل شود، نکاتی که شاید ایرانی ها آشنایی کافی با آن داشته باشند اما دانستن آن برای طرفداران انگلیسی می تواند جذاب باشد چون حالا خود را برای درخشش این بازیکن در لیگ جزیره آماده می کنند.
1-  سردار آزمون در سال 1995 میلادی در خانواده ای ورزشکار در گنبد کاووس ایران به دنیا آمد. اصالتی ترکمن دارد Ùˆ همواره نشان داده مثل همه همشهری هایش به رشته سوارکاری علاقمند است.

2- این مهاجم گلزن وقتی 9 سال داشت، فوتبالش را از باشگاه عقاب گنبد شروع کرد. او همچنین نشان داد در دیگر ورزش‌ها به غیر از فوتبال استعدادهای خاصی دارد. طوری Ú©Ù‡ به تیم‌ ‌ملی والیبال نوجوانان ایران نیز دعوت شد.

3- سردار آزمون فوتبالش را به طور حرفه‌ای وقتی 15 سال داشت، در سپاهان شروع کرد. تیمی Ú©Ù‡ البته آزمون نتوانست در آن حضور ثابتی در تیم بزرگسالان داشته باشد.Ùˆ بعد از این اتفاق ترجیح داد به فوتبال روسیه Ú©ÙˆÚ† کند.
 


4- سردار اولین Ú¯Ù„ خودش برای روبین کازان را برابر تیم مولده نروژ در لیگ اروپا به ثمر رساند Ùˆ در پیروزی تیم روسیه‌ای نقش موثری داشت.

5- آرسنال در سال 2005 پیشنهاد دو میلیون پوندی برای جذب این بازیکن به روبین کازان ارسال کرد اما طرف روسی این پیشنهاد را قبول نکرد. او همچنین توجه‌ تیم‌هایی همچون تاتنهام، یوونتوس، بارسلونا، لیورپول Ùˆ میلان را در این سال ها به خود جلب کرد اما روس ها مانع جدایی او شدند.

6-آزمون در 26 فوریه 2015 به تیم روستوف قرض داده شد Ùˆ به این تیم Ú©Ù…Ú© کرد تا از سقوط به دسته پایین‌ نجات یابد. زدن 12 Ú¯Ù„ در 35 بازی باعث شد روستوف سال گذشته نایب قهرمان لیگ روسیه شود تا این باشگاه از تبصره خرید آزمون از باشگاه روبین کازان استفاده Ùˆ در یک پروسه جنجالی او را در تیم Ù†Ú¯Ù‡ دارد.
 


7- سردار در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران عملکرد خیلی خوبی داشته است. زدن 16 Ú¯Ù„ در 22 بازی به خوبی گواه این مدعا است. او با همین عملکرد خوب در فهرست اولیه ایران برای جام جهانی برزیل نیز حضور داشت اما در آخرین روز از لیست کارلوس Ú©ÛŒ روش کنار گذاشته شد.

8-از سردار آزمون زمانی Ú©Ù‡ 21 سال داشت به عنوان لیونل مسی فوتبال ایران یاد Ù…ÛŒ شد. این لقب در Ù¾ÛŒ مهارت بالا در دریبل، سرعت، خلاقیت Ùˆ قدرت هوایی به پدیده فوتبال ایران اعطا شد تا تیم‌های همچون بوروسیا دورتموند، شالکه، لورکوزن Ùˆ مارسی هم به جمع مشتریان او اضافه شوند.

9-آزمون معمولا به عنوان مهاجم مرکزی فعالیت Ù…ÛŒ‌کند اما Ù…ÛŒ‌تواند در پست پشت مهاجم نیز بازی کند. او توانایی‌های بالایی در زدن Ú¯Ù„‌های هوایی با سر دارد. بیشتر Ú¯Ù„‌های خود را از روی ضربات سر به ثمر Ù…ÛŒ رساند تا پا.
 


10-کارلوس Ú©ÛŒ‌روش، مربی پیشین منچستریونایتد Ùˆ سرمربی سابق رئال‌ مادرید Ú©Ù‡ این روزها به عنوان سرمربی ایران از محبوبیت خاصی در بین فوتبالدوستان این کشور برخوردار است  سردار آزمون را مهاجمی در حد کلاس جهانی توصیف  کرده Ùˆ همواره به این بازیکن بهای ویژه داده است.

 

نوشته‌ای از گنبد اسپورت
http://old.gonbadsport.com

نشانی این صفحه :
http://old.gonbadsport.com/modules/news/article.php?storyid=5836